<<
>>

ВАЛЮТНІ РИНКИ

З погляду окремого споживача або інвестора, валютні курси можна використати для обміну однієї валюти на іншу. Коли ви їдете за кордон, то повинні обміняти долари США на японські єни, євро, британські фунти стерлінгів або інші валюти, залежно від країни, де ви перебуваєте.

Якщо долар збільшує свою вартість, ви можете купити більше іноземної валюти протягом своєї подорожі, що дасть вам можливість посмакувати доброю стравою або привезти більше сувенірів. Так само, щоб купити іноземні активи, ви повинні обміняти долари США на відповідну валюту. Тому якщо долар поціновується, ви зможете купити більші суми єно-, євро- або іншою валютою поіменовані активи.

Ринкові сили визначають валютний курс, який визнається споживачами та інвесторами. Іноземними валютами торгують на валютних ринках по всьому світові. Валютні ринки — це не центральні, а позабіржові ринки; тобто не існує єдиного фізичного місця, де торговці збираються для обміну валют, як це відбувається для багатьох внутрішніх акцій і облігацій. Комп’ютерні мережі пов’язують торговців у комерційних банках у багатьох країнах. Більшість угод купівлі-продажу відбувається у Лондоні, Нью-Йорку і Токіо — з другорядними центрами у Гонконгу, Сінгапурі та Цюріху. Так само, як операції покупців і продавців на внутрішніх боргових ринках визначають внутрішні процентні ставки, операції на валютних ринках визначають курси, за якими обмінюються міжнародні валюти. Ці валютні курси впливають на витрати на придбання іноземних фінансових активів або іноземних товарів чи послуг.

З денним оборотом у трильйони доларів валютний ринок світового масштабу є одним із найбільших фінансових ринків у світі. Головними учасниками ринку є імпортери та експортери, банки, менеджери портфельних інвестицій та центральні банки. Вони торгують такими валютами, як долар США ($), євро (€), британський фунт (£) і японська єна (¥) цілодобово. Найпоширенішим часом торгівлі є ранок (Східний стандартний час США), коли ринки Лондона і Нью-Йорка відкриваються для торгівлі, але купівля-продаж завжди відбувається в якомусь місці. Торговця у Нью-Йорку можуть розбудити посеред ночі, щоб узгодити валютні позиції у відповідь на події за океаном.

На валютних ринках відбуваються два типи валютних операцій. У ринкових операціях спот валюти або банкові депозити обмінюються негайно (об’єкт для дводенної угоди). Поточний валютний курс або курс спот є аналогом цінового котирування пакета акцій GM від вашого брокера — ціна, за якою ви вже можете купити акцію GM. В операціях форвард (строкові операції) валюти або банківські депозити повинні обмінюватися за встановленою датою у майбутньому. Тобто інвестори підписують контракт сьогодні на певну суму валюти і за певним валютним курсом. На певну майбутню дату відбудеться фактичний обмін валютами за курсом, відомим як форвардний курс.

<< | >>
Источник: Габбард, Р. Глен.. Гроші, фінансова система та економіка: Підручник / Пер. з англ.; Наук. ред. пер. М. Савлук, Д. Олесневич. — К.: КНЕУ,2004. — 889 с.. 2004

Еще по теме ВАЛЮТНІ РИНКИ:

 1. ГЛАВА 3. ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ТЕОРЕТИЧЕСКОЕ ОБОСНОВАНИЕ РАЗРАБОТАННЫХ АЛГОРИТМОВ РАСЧЕТА ПЛИТ
 2. 2.4 Сегментация и построение контуров изображений объектов
 3. СУБЪЕКТЫ АДМИНИСТРАТИВНОГО ПРАВА
 4. 1. Содержание (функции) государственного управления
 5. Тема 16. Производство по делам об административных правонарушениях
 6. 3.1. Формирование стратегии развития системы персональных финансов
 7. ГЛОССАРИЙ
 8. Анализ содержания учебного материала школьных учебников с позиции их ориентации на достижение личностных результатов обучения
 9. Введение
 10. Глава I. ОПТИЧЕСКИЕ АНОМАЛИИ В КРИСТАЛЛАХ.
 11. 2. Права и обязанности сторон по договору купли-продажи.
 12. ГЛАВА 2. ИССЛЕДОВАНИЕ СОДЕРЖАНИЯ И СТРУКТУРЫ ПРОФЕССИОНАЛЬНОЙ ДЕФОРМАЦИИ ЛИЧНОСТИ СУБЪЕКТА ТРУДА (МЕНЕДЖЕРА КОММЕРЧЕСКОЙ ОРГАНИЗАЦИИ)
 13. 34. Наем жилого помещения на коммерческой основе: юридическая характеристика, элементы, срок, отличие от договора социального найма.
 14. Приложение 17.