<<
>>

Розділ 21. Проведення монетарної політики

Упродовж 1990-х років на фінансових ринках спостерігалася тенден­ція до підвищення курсів акцій. У США ФРС підняла свій імідж в очах громадськості, зріс її вплив. У 1982 р. журнал штату Теннессі з питань будівництва розмістив на своїй обкладинці зображення тодішнього голови Ради керуючих ФРС Пола Волкера у форматі «перебуває у розшуку», звинувачуючи його у «навмисному та холоднокровному банкрутстві (руйнуванні) мільйонів малих підприємств».

До кінця 1990-х років наступник пана Волкера Алан Грінспен спромігся здобути пошану та довіру інвесторів і громадян. У 1999 р. інвестори плекали великі надії щодо новоствореного Європейського центрального банку. Тому шляхи, за допомогою яких центральні банки проводять монетарну політику, залишаються постійно в колі уваги громадськості.

ФРС використовує знаряддя монетарної політики, а саме операції на відкритому ринку, дисконтну політику та резервні вимоги, з метою зміни пропозиції грошей та короткострокових процентних ставок, у кінцевому рахунку намагаючись поліпшити економічні показники. У цьому розділі ми розглянемо, як ФРС проводить свою монетарну політику з метою поліпшення економічного становища. Хоча визначення цілей монетарної політики, яке аналізується у першому параграфі розділу, і видається, на перший погляд, простим, упровадження відповідної політики, скерованої на досягнення цих цілей, відбувається не завжди легко. У другій частині розділу ми окреслимо проблеми, що виникають за розробки ефективної монетарної політики, та наведемо приклади того, як ФРС визначає завдання для досягнення своїх цілей. І, як показав випадок із паном Волкером, ФРС повинна обереж­но вибирати ці завдання. Окрім того, результати монетарної політики ФРС не завжди мають такий економічний вплив, як передбачено в теорії. Цей розділ ми завершимо оцінкою заходів ФРС, скерованих на досягнення цілей монетарної політики. Результати оцінки ми використаємо для прогнозування майбутньої монетарної політики Сполучених Штатів та інших розвинутих держав.

<< | >>
Источник: Габбард, Р. Глен.. Гроші, фінансова система та економіка: Підручник / Пер. з англ.; Наук. ред. пер. М. Савлук, Д. Олесневич. — К.: КНЕУ,2004. — 889 с.. 2004

Еще по теме Розділ 21. Проведення монетарної політики:

 1. Для проведения экспериментальных исследований разработаны методика проведения эксериментальных исследований и аппаратно­программный стенд.
 2. 4.2 Методика проведения экспериментальных исследований
 3. Способы измерений и порядок проведения испытаний
 4. 4.1 Аппаратно-программный стенд для проведения экспериментальынх исследований
 5. Порядок проведения испытания, средства и способы измерений
 6. Габбард, Р. Глен.. Гроші, фінансова система та економіка: Підручник / Пер. з англ.; Наук. ред. пер. М. Савлук, Д. Олесневич. — К.: КНЕУ,2004. — 889 с., 2004
 7. Ход и результаты опытно-экспериментальной работы
 8. Основные выводы по главе 2
 9. Алгоритм формирования тремерной рабочей сцены при использовании нескольких оптико-электронных датчиков
 10. 55. Договор банковского счета: понятие, элементы, заключение, виды.
 11. Твердость порошковых алюмокомпозитов системы А1-3масс.%М- 1масс.%Cu, АМмасс^^ и A1-4масс.%Mg с наномодификаторами
 12. 3.10 Фрактография