<<
>>

Розділ 9. Похідні цінні папери та ринки деривативів

Багато коментаторів назвали період від весни 1994 р. до весни 1995 роком деривативів (похідних цінних паперів). Він виніс екзотичні фінансові інструменти, так звані деривативи, на перші шпальти газет і телевізійні екрани в усьому світі.

Були втрати: процвітаючий район Каліфорнії домагається захисту від банкрутства. Відома британська інвестиційна фірма, старша за США, збанкрутувала. Голова американської фондової біржі назвав похідні цінні папери «одинадцятою буквою чотирилітерного слова». Водночас багато економістів та учасників ринку оцінили деривативи як фінансові інструменти, що дають змогу інвесторам управляти та розподіляти ризик. У чому повинен бути переконаний інвестор? Чи похідні цінні папери надають інвесторам спосіб спекуляції своїми коштами, чи з їхньою допомогою можна зменшити ризик? Дізнаючися більше про похідні цінні папери у цьому розділі, ви переконаєтеся, що ринки деривативів пропонують інвесторам послуги з розподілу ризику, ліквідності та інформаційні послуги1.

Похідні цінні папери, які ми розглянемо у цьому розділі, — ф’ючерсні контракти та контракти опціонів — отримують свою вартість від базових активів. Цими активами можуть бути товари, такі, як свиняча грудинка або нафта, або фінансові активи, такі, як акції чи облігації. Щоб було зрозуміло, чому інвестори включають деривативи до складу своїх інвестицій, наведемо ситуації, в яких похідні цінні папери забезпечують вигоду сторонам операцій, зобов’язання і права за кожним їх видом, а також стратегії інвесторів, які використовуються при купівлі-продажу деривативів. Однією з причин популярності ф’ючерсів та опціонів є існування організованих ринків, де ними можна торгувати. Ці ринки генерують ліквідність та інформацію і забезпечують спільні домовленості по клірингових та розрахун­кових операціях. У додатку до розділу розглядається третій вид деривативів — свопи.

<< | >>
Источник: Габбард, Р. Глен.. Гроші, фінансова система та економіка: Підручник / Пер. з англ.; Наук. ред. пер. М. Савлук, Д. Олесневич. — К.: КНЕУ,2004. — 889 с.. 2004

Еще по теме Розділ 9. Похідні цінні папери та ринки деривативів:

 1. ГЛАВА 3. ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ТЕОРЕТИЧЕСКОЕ ОБОСНОВАНИЕ РАЗРАБОТАННЫХ АЛГОРИТМОВ РАСЧЕТА ПЛИТ
 2. 2.4 Сегментация и построение контуров изображений объектов
 3. СУБЪЕКТЫ АДМИНИСТРАТИВНОГО ПРАВА
 4. 1. Содержание (функции) государственного управления
 5. Тема 16. Производство по делам об административных правонарушениях
 6. 3.1. Формирование стратегии развития системы персональных финансов
 7. ГЛОССАРИЙ
 8. Анализ содержания учебного материала школьных учебников с позиции их ориентации на достижение личностных результатов обучения
 9. Введение
 10. Глава I. ОПТИЧЕСКИЕ АНОМАЛИИ В КРИСТАЛЛАХ.
 11. 2. Права и обязанности сторон по договору купли-продажи.
 12. ГЛАВА 2. ИССЛЕДОВАНИЕ СОДЕРЖАНИЯ И СТРУКТУРЫ ПРОФЕССИОНАЛЬНОЙ ДЕФОРМАЦИИ ЛИЧНОСТИ СУБЪЕКТА ТРУДА (МЕНЕДЖЕРА КОММЕРЧЕСКОЙ ОРГАНИЗАЦИИ)