<<
>>

Розділ 3. Огляд фінансової системи

Упродовж усього 1991 р. та під час виборчої президентської кампанії 1992 р. багато представників ділових кіл нарікали, що фінансова система просто не працює в період економічного спаду.

Підприємства малого та середнього бізнесу, які є важливим джерелом створення нових робочих місць у період пожвавлення економіки, посилали лобістів у Вашингтон, щоб повідомити Міністерство фінансів та Раду керуючих Федеральної резервної системи про серйозні проблеми з одержанням кредитів. Політики та економісти детальніше аналізували, наскільки успішно фінансова система США забезпечує взаємодію позичальників, котрі мають цікаві ідеї, і заощадників, що володіють коштами для надання позичок.

Хоча ви, можливо, і не відвідували Вашингтон, щоб висловити свої думки щодо фінансової системи, ефективність її функціонування впливає і на ваш добробут. В одні періоди життя ви виступаєте заощадником, коли відкладаєте гроші на освіту дітей або на забезпечення у старості. В інші періоди життя ви є позичальником. Ви можете брати позички на придбання житла або автомобіля чи будівництво заводу, де вироблятимете нові потрібні товари. Фінансова система переміщує кошти від заощадників до позичальників і уможливлює досягнення всіх згаданих цілей. Якщо фінансова система працює ефективно, вона поліпшує стан справ в економіці: позичальники отримують кошти для споживання та інвестицій, а заощадники одержують додаткову винагороду у вигляді процента.

Які функції виконує фінансова система? Як вона досягає виконання своїх цілей? У даному розділі ми почнемо відповідати на ці запитання, ознайомившись з полем гри — фінансовими ринками та деякими головними гравцями — фінансовими інститутами. Щоб повністю відповісти на поставлені запитання, знадобиться більше ніж один розділ. Дослідження фінансових ринків і фінансових інститутів буде продовжено у частинах 2, 3, 4. У даному розділі ми ознайомимося з основними принципами для подальшого вивчення фінансової системи.

<< | >>
Источник: Габбард, Р. Глен.. Гроші, фінансова система та економіка: Підручник / Пер. з англ.; Наук. ред. пер. М. Савлук, Д. Олесневич. — К.: КНЕУ,2004. — 889 с.. 2004

Еще по теме Розділ 3. Огляд фінансової системи:

 1. Риски в системе персональных финансов61
 2. 1. Правовые основы системы образования
 3. 3.1. Формирование стратегии развития системы персональных финансов
 4. 2. Система органов внутренних дел
 5. Предел прочности на изгиб порошковых алюмокомпозитов системы с наномодификаторами
 6. Индикаторы сбалансированного развития системы персональных финансов
 7. § 2. Система гарантий обеспечения прав граждан
 8. Функции и система персональных финансов[36]
 9. Твердость порошковых алюмокомпозитов системы А1-3масс.%М- 1масс.%Cu, АМмасс^^ и A1-4масс.%Mg с наномодификаторами
 10. Жаростойкость порошковых алюмокомпозитов системы A1-3маcc.%Ni- 1маcc.%Cu с наномодификаторами
 11. ГЛАВА 2. ОЦЕНКА СИСТЕМЫ ПЕРСОНАЛЬНЫХ ФИНАНСОВ РОССИИ
 12. 3.4 Исследование процесса спарк-плазменного спекания порошковых алюмокомпозитов системы Л1-3масс.%М-1масс.%Си с наномодификаторами
 13. Модернизация системы персональных финансов для обеспечения устойчивого развития российской экономики
 14. Коррозионную стойкость изгиб порошковых алюмокомпозитов системы Al-3масс.%Ni-1масс.%Cu с наномодификаторами
 15. ГЛАВА 3. ОСНОВНЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ МОДЕРНИЗАЦИИ СИСТЕМЫ ПЕРСОНАЛЬНЫХ ФИНАНСОВ РОССИИ
 16. 3.3 Исследование процесса спекания алюмокомпозитов системы А1- 3масс.%М-1масс.%Си с наномодификаторами
 17. ГЛАВА 1. ПЕРЕВОД КАК МЕТОД ОСВОЕНИЯ СМЫСЛОВОЙ СИСТЕМЫ ТЕКСТА