<<
>>

Розділ 20. Інструменти монетарної політики

У 1998 р. Федеральна резервна система вкотре била на сполох. Побоюючись за стан економіки Сполучених Штатів у часи розгортання азійської фінансової кризи, восени того року ФРС тричі використовувала знаряддя монетарної політики для зниження короткострокових процентних ставок.

ФРС реагує на зміни в економічному середовищі шляхом проведення певних заходів монетарної політики, а зміни в самій монетарній політиці (що забезпечуються шляхом операцій на відкритому ринку, дисконтних позик та встановлення резервних вимог) спричиняють вплив на процентні ставки, обсяги виробництва та інфляцію.

У цьому розділі проаналізуємо застосування інструментарію монетарної політики ФРС та побачимо, як вони впливають на короткотермінові процентні ставки. Цей розділ розширює наше уявлення про інструменти монетарної політики, оскільки в розділах 17 та 18 ми розглядали лише, як ці знаряддя змінюють грошову базу та пропозицію грошей. Як ви здогадуєтеся, діяльність ФРС та її монетарна політика не залишаються поза увагою критиків. Ми також не оминемо деяких дискусій щодо використання інструментів монетарної політики ФРС, а також рекомендацій щодо її поліпшення, запропонованих іншими економістами.

Ще однією темою даного розділу є спостереження за діями ФРС. Багато осіб та організацій детально вивчають діяльність ФРС з метою прогнозування змін процентних ставок та економічних коливань. У прийнятті важливих рішень з надання позик чи здійснення інвестицій потужні банки та фірми на Вол Стріт покладаються на власний аналіз намірів та дій ФРС. Окремі особи спостерігають за діями ФРС під час прийняття рішень про купівлю будинку чи здійснення інвестиції. Як ви переконаєтесь, розуміння того, як ФРС використовує свої інструменти монетарної політики, є важливим елементом при спостереженні за її діяльністю.

<< | >>
Источник: Габбард, Р. Глен.. Гроші, фінансова система та економіка: Підручник / Пер. з англ.; Наук. ред. пер. М. Савлук, Д. Олесневич. — К.: КНЕУ,2004. — 889 с.. 2004

Еще по теме Розділ 20. Інструменти монетарної політики:

 1. Габбард, Р. Глен.. Гроші, фінансова система та економіка: Підручник / Пер. з англ.; Наук. ред. пер. М. Савлук, Д. Олесневич. — К.: КНЕУ,2004. — 889 с., 2004
 2. З.ИСЛАМОВ. ОБЩЕСТВО. ГОСУДАРСТВО. ПРАВО. (Вопросы теории) Ташкент, «Адолат» - 2001, 2001
 3. Фигуры, промежуточные между кругом и правильными многоугольниками
 4. Графическое представление решений для пластинок в виде треугольников
 5. ГЛАВА 3. ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ТЕОРЕТИЧЕСКОЕ ОБОСНОВАНИЕ РАЗРАБОТАННЫХ АЛГОРИТМОВ РАСЧЕТА ПЛИТ
 6. 2.4 Сегментация и построение контуров изображений объектов
 7. СУБЪЕКТЫ АДМИНИСТРАТИВНОГО ПРАВА
 8. 1. Содержание (функции) государственного управления
 9. Тема 16. Производство по делам об административных правонарушениях
 10. 3.1. Формирование стратегии развития системы персональных финансов
 11. ГЛОССАРИЙ
 12. Анализ содержания учебного материала школьных учебников с позиции их ориентации на достижение личностных результатов обучения
 13. Введение
 14. Глава I. ОПТИЧЕСКИЕ АНОМАЛИИ В КРИСТАЛЛАХ.
 15. 2. Права и обязанности сторон по договору купли-продажи.
 16. ГЛАВА 2. ИССЛЕДОВАНИЕ СОДЕРЖАНИЯ И СТРУКТУРЫ ПРОФЕССИОНАЛЬНОЙ ДЕФОРМАЦИИ ЛИЧНОСТИ СУБЪЕКТА ТРУДА (МЕНЕДЖЕРА КОММЕРЧЕСКОЙ ОРГАНИЗАЦИИ)
 17. 34. Наем жилого помещения на коммерческой основе: юридическая характеристика, элементы, срок, отличие от договора социального найма.